Konkurs przyrodniczy "Zielnik - bogactwo naszych lasów i łąk"

W dniu 18 grudnia 2014r. odbyło się podsumowanie konkursu przyrodniczego pod hasłem ”Zielnik-bogactwo naszych lasów i łąk ". Celem konkursu było zainteresowanie światem roślin ,jego bogactwem i różnorodnością, zachęcanie do odkrywanie piękna przyrody najbliższej okolicy, rozwijanie zainteresowań, kształtowanie postawy szacunku do przyrody oraz zachęcanie do samodzielnego szukania potrzebnych informacji w atlasach, przewodnikach i kluczach roślin.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas czwartych. Wszystkie prace były wykonane w sposób estetyczny i staranny, zawierały wiele ciekawych okazów roślin, które występują w naszym regionie. W zielnikach znalazły się m.in. liście dębu, klonu, brzozy, akacji, kasztanowca oraz rośliny zielne, np. rumianek pospolity, mniszek lekarski, mięta lekarska, stokrotka pospolita, nagietek lekarski, wrzos zwyczajny. Konkurs został zorganizowany przez Ligę Ochrony Przyrody i bibliotekę szkolną.

Na szczególne wyróżnienie zasługują:

1 miejsce- Kacper Kwiatkowski, kl. 4a

2 miejsce- Dawid Filus, kl. 4a

Patrycja Machowska, kl. 4b

3 miejsce- Wiktoria Gustek, kl.4a

Gabriela Dziedzic, kl.4b

Wyróżnienia: Karol Gadzała, Jakub Gadzała, Radosław Gołębiowski, Kacper Kołodziej, Kinga Nowak, Kamil Rakoczy, Magdalena Węgrzyn, Zuzanna Wróżek, Mateusz Jachym, Dominik Krajewski, Patrycja Lisowska, Emilia Madejczyk, Emilia Mikoś, Andrzej Reczek, Michał Reczek

Marta Rak

Anna Madejczyk