XV edycja Akcji " Góra Grosza "

W dniach 24.11 – 05. 12. 2014 roku w oddziałach przedszkolnych i Szkole Podstawowej w Brzyskach trwała zbiórka pieniędzy w ramach Akcji " Góra Grosza" organizowaną  przez Towarzystwo NASZ DOM.   Po raz piętnasty akcji patronuje  Minister Edukacji Narodowej.

Zebrane środki zostaną wykorzystane, tak jak w latach poprzednich, na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które są w trakcie przekształceń i realizują prorodzinne programy wychowawcze.

Do akcji aktywnie  włączyli się uczniowie naszej szkoły i przedszkolaki , którzy zbierali pieniądze w obrębie  poszczególnych klas. W grudniu  Samorząd Uczniowski przystąpił do wielkiego liczenia i okazało się, że najwięcej pieniędzy zebrała klasa   0 ,,a” (103,31 zł), drugie miejsce zajęła klasa  0 ,,b” (82,88 zł), a trzecie klasa I ,,b’’ ( 81,35zł)W sumie zebraliśmy 680, 36 zł. W komisji zajmującej się liczeniem monet pracowali  m. in. Weronika Woch , Natalia Szczyrba, Artur Szczyrba, Damian Czapla.

Dziękujemy wszystkim za udział w tej szczytnej akcji charytatywnej i otwarcie na potrzeby drugiego człowieka.

Opiekunowie SU:  Teresa Biernacka , Bogusława Madej