I Ty możesz zostać rycerzem !

„I Ty możesz zostać rycerzem!” – pod takim tytułem odbyła się 21 stycznia 2015 r. żywa lekcja historii w naszej szkole.

Grupa „Rewita” przybliżyła uczniom historię wieków średnich, kulturę rycerską, podziały społeczne oraz zaprezentowała uzbrojenie wojowników. Barwne stroje i rekwizyty sprawiły, że  uczniowie szybko przenieśli się do epoki średniowiecznej. Chętnie zgłaszali się do konkursów. Najodważniejsi byli pasowani na rycerza, brali udział w turnieju, próbowali utrzymać ciężki miecz. Byli też poddawani torturom, podczas których obiecywali wzorowe zachowanie i oceny celujące z historii. Najwięcej emocji wzbudził pojedynek rycerski. Nagrodą dla zwycięzcy był pocałunek pięknej białogłowy. Po prezentacji dzieci obejrzały rekwizyty: miecze, kopie, korbacze, halabardy, buzdygany, topory wojenne.

Humor i ciekawe opowieści rozbudziły duże zainteresowanie. Podczas dobrej zabawy uczniowie sporo dowiedzieli się o honorowych, odważnych i szlachetnych rycerzach.

Występ na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych.

Jadwiga Żółtek