„Królowa Śniegu” – Internetowy Teatr TVP dla Szkół

28 stycznia   uczniowie klas III – VI obejrzeli „Królową Śniegu” - wy­jąt­ko­we przed­sta­wie­nie w wy­ko­naniu go­rzow­skich ak­to­rów zrealizowane w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Spek­takl prze­zna­czo­ny był dla uczniów ze szkół pod­sta­wo­wych i gim­na­zjów.  Projekt Internetowego Teatru Telewizji Polskiej ruszył jesienią ubiegłego roku i ma za zadanie przede wszystkim przybliżyć sztukę dzieciom z małych miejscowości, które nie mogą pójść do teatru. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej.

Wystawiana dzisiaj „Kró­lo­wa Śnie­gu” Hansa Christiana Andersena to jedna z naj­pięk­niej­szych opo­wie­ści o mi­ło­ści, przy­jaź­ni, od­po­wie­dzial­no­ści za sie­bie i in­nych. Twórcy spektaklu przenieśli młodych widzów w baśniową krainę,  wykorzystując nowoczesne efekty specjalne. Historia dwójki przyjaciół poruszyła zgromadzonych i wywoła niezapomniane wrażenia.

W przerwie uczniowie przeniesieni zostali za kulisy i zaplecze techniczne teatralnych scen. Zajrzeli do garderoby, rekwizytorni, charakteryzatorni i innych pomieszczeń teatralnych.  Poznali pracę osób, które pozostają niewidoczne dla publiczności.

Internetowa transmisja umożliwiła dzieciom skorzystanie z nowej formy przekazu kultury.

W spektaklu „Królowa Śniegu” wyreżyserowanym przez Jana Tomaszewicza w główne role wcielili się :

• Bar­tosz Ban­du­ra – KAJ
  • Jo­an­na Ginda – GERDA