Drugie miejsce Alicji i Doroty w Gminnym Konkursie Wiedzy Przyrodniczo-Ekologicznej

W dniu 24 lutego 2021r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Błażkowej odbyła się XIIl edycja Gminnego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią korona wirusa, tegoroczny konkurs został przeprowadzony online. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV i V wyłonieni w eliminacjach przeprowadzonych w szkołach podstawowych gminy Brzyska. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy czwartej: Aleksandra Czopor, Julia Klimczak, Alicja Niezgoda oraz Dorota Łaska z klasy piątej.

Uczniowie rozwiązywali test zawierający zadania otwarte i zamknięte o różnym stopniu trudności, rozpoznawali m.in. na ilustracjach zwierzęta i rośliny, środowiska ich występowania oraz wykazywali się znajomością pojęć związanych z ochroną przyrody.

Nasze uczennice: Alicja Niezgoda oraz Dorotka Łaska zajęły wysokie drugie miejsceZa udział w konkursie uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Edyta Żyguła-Matysik