Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty…

19 marca 2021 roku przedszkolaki z Przedszkola w Brzyskach pożegnały zimę, a powitały z wielkimi fanfarami wiosnę. Każda grupa przedszkolna miała za zadanie w ten dzień wykonać Marzannę – zimową pannę. Wszyscy zabrali sobie to zadanie do serca i każda grupa miała swój oryginalny pomysł na wykonanie kukły. Maluchy, Gumisie i 0B wykonały pracę na bristolu, jednak mimo podobnego wykonania, każda Marzanna była inna, gdyż były one wykonane z innych, czasem zaskakujących materiałów. Grupa 0A wykonała kilka mniejszych kukieł. Wykorzystali mnóstwo materiałów ekologicznych takich jak słoma, siano, patyki. Każda praca była  przepiękna, a co najważniejsze były to prace wykonane przez przedszkolaków – jedyne w swoim rodzaju.

Na koniec wszystkie grupy - zachowując dystans społeczny – wyszły na boisko szkolne z instrumentami i głośno pożegnały zimę, a powitały wiosnę słowami:

Marzanno, Marzanno

Ty zimowa panno,