Mikołajki 2021

Mikołaj, Mikołaj jedzie samochodem

bo gdzieś zgubił saneczki

w tę mroźną pogodę.

Tak śpiewały 06.12.2021r. dzieci z grupy Maluchy witając Świętego Mikołaja. Wizyta Świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których widnieje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują taniec, piosenkę i wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień, Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Nasz gość zaczął wizytę od najmłodszych przedszkolaków. Maluszki pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu, wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci z grup: Gumisie, 0a i 0b. Nasze starszaki z zerówek musiały wykazać się cierpliwością, jednak rozmowa z gościem, zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie. Zrobione zdjęcia, będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty.

Wychowawcy oddziałów przedszkolnych