" Odejdź Zimo zła ... "

W dniu 20.03.2015r. dzieci z oddziałów przedszkolnych  wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnanie zimy – powitanie wiosny”. Do tego dnia dzieci przygotowywały się uczestnicząc w zajęciach, pogadankach, dzięki którym poznały charakterystyczne cechy oraz oznaki nowej pory roku, tradycyjne obrzędy ludowe związane z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.

Kolorowy korowód z Marzanną wykonaną przez Natalię i jej rodziców wyruszył ze szkoły, aby przejść uliczkami Brzysk. Dzieci radośnie śpiewały piosenkę „Marzanno” i  skandowały hasła: Odejdź Zimo zła...  Wiosno przybywaj, nie zwlekaj, każdy na Ciebie już czeka… Obrzędom tym towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.

W ramach wychowania ekologicznego postanowiliśmy nie zanieczyszczać środowiska naturalnego i nie wrzucać Marzanny do strumyka. Zimowa kukła wróciła z nami do przedszkola.

Miejmy nadzieję, że Pani Wiosna usłyszała wołanie przedszkolaków i wkrótce zawita do nas na dobre.

Wychowawczynie oddziałów przedszkolnych