Wyjazd do Krosna na spektakl teatralny ”Ten obcy”

17 lutego 2014 r. odbyła się jednodniowa wycieczka edukacyjna do Krosna. Celem wyjazdu było: podniesienie kompetencji teatralnej i zachowania w teatrze ,krzewienie kultury i estetyki żywego słowa oraz wzmocnienie patriotyzmu lokalnego.

Uczniowie klas 4-6 mieli możliwość obejrzenia sztuki teatralnej  pt. ”Ten obcy” w wykonaniu aktorów teatru „Bohema”. Dzieci poznały wzruszającą opowieść o przygodach grupy przyjaciół , w których życie wkracza tajemniczy chłopiec – Zenon Wójcik. Przedstawienie posiadało bogatą scenografię, specjalnie skomponowaną muzykę oraz kostiumy odpowiednie do czasu akcji.

Scenariusz, adaptacja –Ryszard Pochroń. Scenografia – Józef Lach

Asystent reżysera – Katarzyna Lach .

Kostiumy – Elżbieta Łeńczuch , Katarzyna Lach

Inspicjent – Sufler – Anna Kaczmarska.

Obsada: Zenek-Krzysztof Cis ,Ula – - Olga Łasak , Pestka – Sabina Głuch,
Marian – Grzegorz Czorny , Julek – Wojciech  Jarco, , Tata Uli – Jan Herma , Matka Pestki, Pani Cydzikowa – Grażyna Jędrzejewska , Wiktor – Artur Pierściński , Policjant – Leszek Król , Kobieta z wózkiem – Elżbieta Lach .

Przedstawienie cieszyło się wśród uczniów wielkim zainteresowaniem.

Po spektaklu udaliśmy się na Rynek. Z ulicy Legionowej do centrum miasta wyjechaliśmy, najdłuższymi na Podkarpaciu , ruchomymi schodami .Zwiedzaliśmy urokliwy Rynek z jego malowniczymi kamieniczkami oraz zobaczyliśmy nowoczesną fontannę , zwaną fontanną papieską.

Elżbieta Fundakowska , Anna Madejczyk , Jadwiga Żółtek , Agnieszka Madejczyk