Cała Polska czyta dzieciom...

Książki  są źródłem informacji, przeżyć i wzruszeń, uczą mowy ojczystej, wzbogacają słownik dziecka, rozwijają wyobraźnię i zainteresowania. Dlatego też świetlica szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W każdym tygodniu drugiego półrocza uczennice kl. I-III uczęszczające na świetlicę szkolną czytały wybrane bajki, wiersze i opowiadania kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego 0a. Przedszkolaki nie tylko słuchały odpowiednio dobranych tekstów, ale także miały możliwość wykonania rysunków i ilustracji . Rozwijały również własną aktywność, spostrzegawczość, pamięć, umiejętność kojarzenia faktów oraz zdolność wypowiadania się na dany temat.

Dnia 9 czerwca 2017r. w ramach trwającego XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem „Czytanie zbliża” świetlica szkolna zorganizowała podsumowanie akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. Na to wyjątkowe spotkanie zostały zaproszone dwie grupy przedszkolne: oddział 0a i 0b wraz z wychowawczyniami. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Dyrekcja Szkoły. Podsumowanie akcji rozpoczęliśmy uroczystą częścią artystyczną, w której Wiktoria Gustek wcielająca się w postać Juliana Tuwima przedstawiła wiersz pt. „Lokomotywa”. Następnie uczniowie przebrani za bohaterów bajkowych czytali fragmenty bajki pt. „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Również pani Elżbieta Marcisz- mama naszych dwóch uczennic Oliwki i Wiktorii była naszym czytającym gościem. Dało się zauważyć, iż wesoła, czytająca mama- to szczęśliwe i dumne dzieci. Na zakończenie na przedszkolaków czekało„małe Conieco”- jak mówił Kubuś Puchatek- czyli pyszne ciasteczka z miodem. Ale to nie był koniec naszych atrakcji-nasi goście musieli także pięknie ozdobić opaski z bajkowym bohaterem Kubusiem.

Dziękujemy Dyrekcji, p. Elżbiecie Marcisz, Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie  się w akcję  „Cała Polska czyta dzieciom”.

Danuta Biernacka

Beata Chajec