Wycieczka do Rzeszowa i Łańcuta

Dnia 13. 06. 2017r. uczniowie z klasy Ib, II i IIIb  byli na wycieczce w Rzeszowie i  Łańcucie. W Teatrze Maska w Rzeszowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „Gra”, który w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów – to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczyli się mali widzowie.

Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się do zamku w Łańcucie, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Uczniowie zobaczyli znakomite wnętrza mieszkalne oraz niezwykle interesującą kolekcję pojazdów konnych. W storczykarni podziwiali wiele rodzajów i  gatunków storczyków a w oranżerii ogród zimowy ze stałą ekspozycją roślin egzotycznych i drobnych zwierząt.

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka”. Uczniowie  zapoznali się z historią Portu, z warunkami podróżowania, poznali krok po kroku ścieżki pasażera ( odprawa biletowo – bagażowa, kontrola bezpieczeństwa, odprawa osób niepełnosprawnych, przewóz zwierząt samolotem ). Na Tarasie Widokowym obserwowali start i lądowanie  samolotu. Po przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa wszyscy udali się na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej. Przedstawiciel Lotniskowej Straży Pożarnej omówił zakres obowiązków strażaków, zaprezentował sprzęt i pojazdy gaśnicze.

W drodze powrotnej wszyscy posilili się w swojej ulubionej restauracji McDonald’s. Wycieczka była ciekawa i sprawiła  uczestnikom wiele radości.

Małgorzata Przewoźnik

Dorota Kita