Internetowy Teatr TVP - spektakl pt. „ Przygody Koziołka Matołka ”

19 czerwca 2017 r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej obejrzeli ostatnią w tym roku szkolnym transmisję spektaklu w ramach Internetowego Teatru TVP dla szkół. Tym razem Teatr Wybrzeże przygotował dla najmłodszych widzów przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. To opowieść o sympatycznym koziołku, który wyrusza do miasteczka Pacanowa, w którym rzekomo podkuwa się kozy. Postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego i rysownika Mariana Walentynowicza przeżywa po drodze wiele przygód i odkrywa kilka prawd o sobie i o świecie.

Z niezwykle kolorowego, radosnego widowiska z pomysłową scenografią i rytmicznymi piosenkami płynie nauka: „Chcesz wiedzieć, kim jesteś? Nie pytaj. Działaj. Działanie Cię określi i ustali. Z działania swojego się dowiesz. Ale działać musisz jako „ja”, jako jednostka, bo tylko własnych potrzeb, skłonności, namiętności, konieczności możesz być pewny.”

Twórcy przedstawienia:

Reżyseria, inscenizacja, dramaturgia: Michał Derlatka

Udźwiękowienie: Joanna Sówka-Sowińska

Oprawa plastyczna: Maciej Salamon

Oprawa plastyczna: Anna Dobrowodzka

Inspicjent, sufler:Katarzyna Wołodźko

Obsada:

Anna Kociarz, Małgorzata Oracz, Piotr Chys, Piotr Witkowski, Katarzyna Wołodźko, Marcin Miodek

Agnieszka Madejczyk

Danuta Biernacka