Wyprawa do Indii

W dniu 5 października 2017 roku w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem, który tym razem podzielił się wrażeniami z wyprawy do Indii – drugiego pod względem ludności państwa świata. Podczas spotkania, pan Maciej Kras opowiedział o swoich przeżyciach, trudnościach oraz zabawnych sytuacjach, które miały miejsce w czasie wyprawy. Podczas prezentacji połączonej z pokazem zdjęć uczniowie poznali m.in.
- Delhi – ogromną aglomeracje zamieszkiwaną przez kilkanaście milionów ludzi, w której można zobaczyć bogate pałace i najstraszniejsze dzielnice nędzy,

- Tadż Mahal – piękne mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana pochodzącego z dynastii Wielkich Mongołów dla upamiętnienia ukochanej zmarłej żony,

- dowiedzieli się, że Indie to kraj wielkich kontrastów,

- zobaczyli słynne niebieskie miasto,

- rzekę Ganges – najbardziej zanieczyszczoną rzekę świata, która jest świętą rzeką hindusów,

- odbyli podróż na grzbiecie wielbłąda, przez majestatyczną pustynię Thar,

- dowiedzieli się też dlaczego po ulicach spacerują „święte krowy”.

Spotkanie było ciekawą formą  popularyzacji wiedzy o świecie i cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów klas 4-7.

Marta Rak, Alicja Bochnia-Tomasik