Akcja „Misie Ratownisie”

W dniach od 13 do 20 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej „Misie Ratownisie”, zorganizowanej w powiecie jasielskim przez biuro poselskie Poseł Joanny Frydrych oraz portale Jasło112 i terazJaslo.pl.  Celem akcji była zbiórka nowych lub używanych maskotek dla strażaków i ratowników. Pluszaki będą przekazywane dzieciom poszkodowanym podczas  wypadków drogowych i innych niebezpiecznych zdarzeń. Otrzymany „miś ratownik” będzie absorbował uwagę dziecka, pozwoli mu się przytulić i lepiej znieść traumatyczną sytuację.

Inicjatorem akcji był p. Piotr Wojdyła – strażak Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, który w każdej klasie opowiedział o potrzebie takiej zbiórki, zachęcając tym samym dzieci do czynnego udziału.

Odzew naszych podopiecznych na tę akcję był zadziwiający. Uczniowie ochoczo przynosili swoje maskotki, ucząc się tym samym dzielenia i zwracania uwagi na potrzeby innych. Akcja o charakterze wychowawczo – edukacyjnym  z pewnością przyniesie pozytywny skutek w dorosłym życiu naszych uczniów.

Koordynatorkami akcji były:

• p. Beata Chajec  - przedszkole
  • p. Małgorzata Wałczyk – kl. I-III
  • p. Marta Rak – kl. IV – VII

Do akcji przyłączyło się także Szkolne Koło Wolontariatu pod opieką p. Alicji Bochni- Tomasik. Uczennice: Gabriela Dziedzic i Jowita Wojdyła razem z wychowankami świetlicy posegregowały i policzyły pluszaki. Wynik: 346 maskotek i 3 w rozmiarze XXL.

W akcji wzięło udział 91 uczniów – lista dzieci dostępna w załączniku.

Danuta Biernacka

Beata Chajec