Spotkanie z autorem- Łukaszem Dębskim

15.10.2013r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Jaśle zorganizowała spotkanie z Łukaszem Dębskim - autorem książek dla dzieci, na które zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzyskach. Autor Łukasz Dębski serdecznie powitał wszystkich przybyłych . Następnie rozpoczęła się prezentacja utworów poety przez wybranych przedstawicieli poszczególnych szkół.Uczennica naszej szkoły Sandra Wachowicz wygłosiła wiersz "Lokaj i korale". W nagrodę otrzymała książkę z autografem autora oraz słodycze dla kolegów i koleżanek.Kolejną częścią spotkania były wesołe, a zarazem kształcące zabawy prowadzone przez autora Łukasza Dębskiego. Był to sprawdzian ze znajomości alfabetu, egzamin ze słuchania ze zrozumieniem i wyścigi w najsprawniejszym czytaniu wierszy łamiących języki. Tutaj również nasza uczennica Sandra Wachowicz wykazała się niezwykłym talentem. Na zakończenie spotkania wszyscy obejrzeli film animowany na podstawie książki Łukasza Dębskiego i Anny Kaszuby - Dębskiej pt."Felicjanek 10".  Spotkanie z autorem dostarczyło wrażeń, które pozostaną w pamięci dzieci na zawsze.

Anna Madejczyk