Święty Mikołaj w świetlicy

„6 grudnia - jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie”.

W naszej tradycji pamięć o Św. Mikołaju jest wciąż żywa i podtrzymywana z ochotą przez kolejne pokolenia. Dzień imienin Mikołaja jest okazją do wszelkiego rodzaju niespodzianek i obdarowania bliskich drobnymi prezentami. Istnieje wiele legend związanych z tym zwyczajem. Jedna z nich, mówi, że 6 grudnia wczesnym rankiem, kiedy jeszcze wszystkie dzieci śpią, Święty Mikołaj zagląda przez szybkę do domu. Gdy zobaczy wyczyszczone buty, zostawia upominek dla domowników. Jeżeli zaś nie zobaczy żadnych butów lub będą one brudne, zamiast prezentu zostawi tylko zgniły ziemniak.

Tego dnia uroczy pan w czerwonym kubraczku ze swoim elfem odwiedził również świetlicę szkolną. W rytm świątecznej muzyki zatańczył z dziećmi, porozmawiał i rozdał słodkości. Dzieci w podzięce obdarowały Mikołaja własnoręcznie wykonanymi rysunkami, które po sklejeniu utworzyły plakat w rozmiarze XXL. Dziękujemy za wspólną zabawę.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk