Ozdoby choinkowe z masy solnej

Oficjalny sezon świąteczny rozpoczęty. Po odwiedzinach Świętego Mikołaja przyszła pora na wykonywanie ozdób choinkowych.  8.12.2017 r. wychowankowie świetlicy wzięli udział w warsztatach plastycznych z panią Elżbietą Tusińską, która podzieliła się z nami swoim talentem. Pani Ela przyniosła ze sobą masę solną w różnych kolorach: różową z dodatkiem koncentratu buraczanego, żółtą z dodatkiem kurkumy  i brązową z dodatkiem cynamonu. Natomiast jasny kolor wykonała na miejscu, mieszając ze sobą składniki, pokazując krok po kroku, jak taka masa powstaje. Każde dziecko z niecierpliwością czekało , aż otrzyma kawałek masy, by móc wyczarować z niej jakieś cudo na choinkę. Używając wałków i foremek dzieci ochoczo zabrały się do pracy i po chwili można było podziwiać wspaniałe twory naszych podopiecznych.

Serdecznie dziękujemy pani Eli za poświęcony dla nas czas.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk