Inscenizacja jasełek w Kościele parafialnym w Brzyskach

W sobotę 6 stycznia w Kościele parafialnym w Brzyskach odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego i Gimnazjum przedstawili historię narodzenia Jezusa.  Licznie zgromadzeni parafianie mieli okazję podziwiać kunszt aktorski uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przedszkolaków. W pięknej scenerii  betlejemskiej szopki młodzi aktorzy z dużym przejęciem i zaangażowaniem wcielili się w postacie Maryi,  Józefa, aniołów, skromnych pastuszków i Mędrców ze Wschodu witających i składających pokłon Nowonarodzonemu Dziecięciu. Jasełkom towarzyszyły kolędy zarówno znane wszystkim, jak i nowe pastorałki, które w wykonaniu solistów zabrzmiały wyjątkowo pięknie.

To wyjątkowe przedstawienie dostarczyło zgromadzonym wielu wzruszeń. Jak zwykle przedstawienie wyciskało łezki wzruszenia osobom zaangażowanym, rodzicom, dziadkom oraz licznie zgromadzonej widowni.

Po zakończeniu jasełek młodych aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Ksiądz dziekan Edward Pasionek podziękował uczniom za piękne jasełka, a opiekunom za  przygotowanie ich do występu.

Agata Delikat, Małgorzata Walczyk, Danuta Biernacka