XV Międzyszkolny konkurs ,,Kolęda obcojęzyczna’’

W dniu 10.01.2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Kołaczycach odbyła się XV edycja konkursu ,,Kolęda  obcojęzyczna’’ pod patronatem burmistrza Kołaczyc, pani Małgorzaty Salacha. W Konkursie wzięło udział 10 zespołów ze szkół podstawowych i gimnazjów   z gminy Brzyska, Brzostek, Kołaczyce i Frysztak. Celem konkursu było:  zainteresowanie młodzieży kulturą i zwyczajami świątecznymi innych krajów, motywowanie uczniów do nauki języków obcych, rozwijanie kreatywności uczniów, rozwijanie pracy zespołowej uczniów. Uczennice klasy VIIb Emilia Mikoś oraz Emilia Madejczyk wraz ze starszymi koleżankami z gimnazjum Weroniką Woch, Emilią Wojdyła i Joanną Bokota zaśpiewały dwie kolędy po angielsku ,, Marry Christmas’’, a po niemiecku ,,Guten Tag, ich bin der Nikolaus’’, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami przez jury i publiczność.

Pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła  pani burmistrz  Kołaczyc Małgorzata Salacha, która podziękowała uczestnikom za piękny występ, ogrom pracy włożonej w przygotowanie do  konkursu i życzyła dalszych sukcesów. Na zakończenie wystąpił zespół z Liceum Ogólnokształcącego z koncertem kolęd i pastorałek. Gratulujemy!!!

Agnieszka Paja

Agata Delikat