Muzyka łączy pokolenia. Spotkanie z p. Franciszkiem Jałowcem

10.01.2018r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z muzykiem – p. Franciszkiem Jałowcem, który zaprezentował dzieciom swój talent i zamiłowanie do muzyki. Opowiedział dzieciom historię o swoich doświadczeniach związanych z grą na trąbce. Odważni chętni mogli spróbować wydobyć dźwięk na tym ciekawym instrumencie.

Program „Muzyka łączy pokolenia” realizowany jest we współpracy z Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach, dlatego w spotkaniu uczestniczył również p. Paweł Wałczyk, który zapoznał dzieci z instrumentami dętymi blaszanymi i drewnianymi oraz wytłumaczył jak je rozpoznać.

Panowie wspólnie grali znane melodie, a dzieci po rozpoznaniu z ochotą śpiewały. P. Franciszek zachęcił dzieci, by chętnie śpiewały i słuchały muzykę ludową, która ma wiele zalet w rozwijaniu zainteresowań muzycznych. Wychowankowie byli zachwyceni, gdy mogli wziąć do ręki trąbkę, saksofon czy klarnet. Było to ciekawe spotkanie, które z pewnością zasiało ziarenko ochoty, by grać na instrumentach i rozwijać swoje talenty muzyczne.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. Franciszkowi i p. Pawłowi za to, że poświęcili dla nas  swój cenny czas i tak wspaniale zainteresowali naszych wychowanków muzyką, która „łączy pokolenia”.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk