I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego ‘Science around us’

W dniu 5 marca 2014 r. troje uczniów naszej szkoły: Gabriela Kwaśny (V a),Piotr Madejczyk (VI a), Karol Wojdyła (VI a) wzięło udział w  pierwszej edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego ‘Science around us’, który odbył się w Gimnazjum nr 1 w Jaśle. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów  z ideą nauczania dwujęzycznego oraz promowanie angielskiego słownictwa    z zakresu przyrody wśród uczniów szkół podstawowych. W konkursie  wzięło  udział 68 uczniów z 16 szkół podstawowych z powiatu jasielskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie indywidualnie przygotowali piękne plansze dydaktyczne z zakresu przyrody w języku angielskim, za które mogli otrzymać maksymalnie 15 punktów. Drugi etap - pisemny - polegał na rozwiązaniu testu, za który można było uzyskać maksymalnie 45 punktów.

Gabriela Kwaśny- uczennica klasy V a zdobyła VII miejsce  i uzyskała tytuł finalisty .

Karol Wojdyła – uczeń klasy VI a  zdobył   IX  miejsce  i uzyskał  tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy osiągnięcia dużego sukcesu Gabrieli i Karolowi oraz wysokiego wyniku Piotrowi.

Teresa Biernacka