XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku odbył się w naszej szkole XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek, zorganizowany wspólnie przez Zespół Szkolno – Przedszkolny oraz Publiczne Gimnazjum w Brzyskach. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Brzyska, w rekordowej liczbie 148 uczniów. Bardzo licznie zgromadzona publiczność wysłuchała kilkunastu kolęd, pastorałek i współczesnych piosenek bożonarodzeniowych wykonywanych przez uczniów występujących w różnych kategoriach wiekowych. Byli to zarówno soliści, jak i zespoły wokalne i wokalno – instrumentalne. Prezentacje młodych artystów były znakomicie przygotowane pod względem muzycznym, wokalnym, a także choreograficznym. Uwagę widzów przykuwały barwne stroje i rekwizyty, zwłaszcza młodszych wykonawców, a niektóre muzyczne interpretacje spotkały się z naprawdę żywą reakcją publiczności. Swą obecnością zaszczycili nas m.in.: Wójt Gminy Brzyska, pan Rafał Papciak, Przewodniczący Rady Gminy – pan Stanisław Madejczyk wraz z radnymi z obwodu naszej szkoły, pan Marek Biernacki – radny powiatowy, księża z naszej parafii na czele z Ks. Dziekanem Edwardem Pasionkiem, dyrektorzy szkół z naszej gminy, nauczyciele, rodzice i dziadkowie, a nie raz całe rodziny, które przybyły podziwiać występy swych pociech. Przegląd zakończył się wspólnym odśpiewaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i ich opiekunom za udział w przeglądzie.

Podziękowania należą się również współorganizatorkom przeglądu: p. Barbarze Doktór,  p. Dorocie Kicie, p. Iwonie Mikoś, p. Marii Zimie i p. Edycie Żygule – Matysik oraz uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy włączyli się w przygotowanie przeglądu.  Dziękujemy także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która finansowo wsparła nasz przegląd.

Agata Delikat