„ Lekcja o mediach. Raz, dwa, trzy klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!”

Dnia 26 stycznia 2018r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Brzyskach  brali udział w nowym, ogólnopolskim projekcie twórców programu „ Lekcja w kinie” – pod hasłem „ Lekcja o mediach. Raz, dwa, trzy klikasz Ty! By dzieci uważały w sieci!” Lekcja odbyła się w kinie „ Kosmos” w Dębicy.

Uczniowie podczas lekcji prowadzonej przez zawodowego aktora zobaczyli, jakie zagrożenia mogą kryć się w sieci, zrozumieli, że nie wszystkie informacje podane w Internecie są prawdziwe, odkryli ile lat ma Internet i jak sprawdzić jego wiek oraz dowiedzieli się o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać.

Ponadto obejrzeli film pt. „Munio, strażnik Księżyca”. Była to zachwycająca wizualnie, mądra animacja o odwadze, poświęceniu i dorastaniu do odpowiedzialności. Uczniowie w wielkim skupieniu obejrzeli ten film oraz gorąco kibicowali głównym bohaterom.

Opiekunowie:

Dorota Kita