„Cała Polska czyta dzieciom” – podsumowanie akcji

W I półroczu roku szkolnego 2017/2018 wychowankowie świetlicy wspólnie z przedszkolakami przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skuteczną i tanią metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju. W toku realizowanych zajęć dydaktyczno – wychowawczych czytane  były różne pozycje z literatury dziecięcej. Wśród opowiadań, bajek i baśni nie zabrakło również wierszy oraz legend polskich.

Dodatkowo uczniowie wcielili się w rolę czytających odwiedzając oddziały przedszkolne. 11.10.2017 r. uczennice kl. V b: Magdalena Madejczyk i Julia Wałczyk przeczytały wspólnie z przedszkolakami wiersz „Rzepka” J. Tuwima, a 29.11.2017 r. uczennice kl. III: Marlena Gustek i Natalia Surdel przeczytały opowiadanie „Piłeczka”.

Gościliśmy również p. Beatę Chajec, która 21.12. 2017 r. wychowankom świetlicy zaprezentowała opowiadanie „Wyprawa po choinkę” F. Kobryńczuka, wprowadzając dzieci w magiczny klimat świąteczny.

Został również utworzony kącik książki, by dzieci miały dostęp do ciekawych publikacji, a tym samym rozwijały zainteresowania czytelnictwem.

Danuta Biernacka

Beata Chajec