Wyjazd na narty do Puław Górnych „Kiczera Ski”

25 stycznia 2018 r. uczniowie  naszej szkoły w ramach akcji „Narty dzieciom” wyjechali na narty do Puław Górnych pod opieką p. Barbary Doktór, ks. Waldemara Krzeszowskiego oraz rodziców, p. Agaty Stasiowskiej i p. Edyty Taraby. Grupa liczyła 25 uczniów z klas: IV - 15, V- 9, VII – 1.

Była to nauka jazdy na nartach od podstaw. Zaczęło się od ubierania butów, kasku, zakładania nart. Duży kłopot sprawiało niektórym chodzenie w butach narciarskich. Pod kierunkiem instuktorów wszyscy wytrwale ćwiczyli. Często narty nie chciały słuchać właścicieli, ale już po dwóch godzinach było widać znaczne postępy. Uczniowie próbowali wyjeżdżać na małym wyciągu dla początkujących. Nikt się nie zrażał upadkami. Uśmiech na twarzach, wzajemna pomoc, doping świadczył o zadowoleniu i satysfakcji z ćwiczeń. W przerwie nauki każdy dostał dużą zapiekankę i gorącą herbatę oraz dzielił się wrażeniami z jazdy na nartach. Następnie szybko i  z większym zapałem wracali na stok.

Następny wyjazd planujemy jeszcze w tym roku, końcem lutego. Mamy nadzieję,  że pogoda dopisze. Uśmiech

Barbara Doktór