Podsumowanie XIII Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa

07.03.2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Leszczyńskiego odbyło się podsumowanie XIII Jasielskiego Konkursu Matematycznego im. H. Steinhausa. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: Urzędu  Miasta, Urzędu Gminy, przedstawiciel PGNiG- sponsor konkursu – Pan K. Brągiel, dyrektorzy, wicedyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych oraz nagrodzeni uczniowie wszystkich szczebli. Część artystyczną uświetnił występ chóru Soli Deo oraz prelekcje uczniów na tematy związane z prawdopodobieństwem, szybkim liczeniem czy  wprowadzeniem  uczniów w świat wyobraźni, jaką jest geometria. Laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nasz uczeń Szymon Bal z kl. VI a znalazł się w grupie laureatów tego konkursu, oprócz dyplomu wygrał czterodniową wycieczkę w okolice Kielc z bogatą ofertą turystyczną.

Gratulujemy Szymonowi wysokiego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

Lucyna Nocek