„Muzyka łączy pokolenia” Spotkanie z rodziną Cisoniów

Muzyka  w życiu każdego z nas stanowi ważny element. Często  jest lekarstwem na smutek, może nas natchnąć do działania, dzięki niej możemy zmienić stosunek do pewnych spraw, patrzeć na świat z innej perspektywy. Przez muzykę człowiek może wyrażać swoje emocje i dzielić się nimi z innymi.

Na kolejne spotkanie w ramach programu „Muzyka łączy pokolenia” zaprosiliśmy wspaniałą rodzinę: p. Marię i p. Henryka z córką  p. Anią i wnuczką Natalką. Najpierw pani Marysia opowiedziała dzieciom o  zainteresowaniach muzycznych swojej rodziny, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Pani Ania znakomicie przedstawiła budowę akordeonu, zapoznając tym samym naszych wychowanków z kolejnym ciekawym instrumentem. Również 6 - letnia Natalka omówiła budowę skrzypiec oraz zagrała znane melodie, zarówno na skrzypcach, jak i na małym akordeonie. W przepięknych strojach ludowych, przy akompaniamencie akordeonu p. Marysia z wnusią zaśpiewały przyśpiewkę ludową „Z tamtej strony jeziora”. Nie zabrakło również wspólnego śpiewania piosenki „Mam chusteczkę haftowaną”. Grając melodię „Kaczuszki” pan Henryk świetnie zachęcił dzieci do wspólnego tańca. Na zakończenie spotkania każdy chętny mógł spróbować zagrać na małym akordeonie. Wbrew pozorom nie jest wcale tak łatwo wydobyć dźwięk z tego instrumentu, choć niektórzy świetnie sobie radzili.

W spotkaniu udział wzięły dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej oraz przedszkolaki z grupy „Maluszki” oraz „Gumisie”. Był to wspaniale spędzony czas, który pokazał, że zainteresowania muzyczne można i należy rozwijać od najmłodszych lat, czego świetnym przykładem była zaproszona Natalka – rówieśniczka naszych wychowanków. Za poświęcony dla nas czas bardzo serdecznie dziękujemy.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk