„Muzyka łączy pokolenia” – spotkanie z Mają Kwaśny

Na kolejne spotkanie, które odbyło się  26.04.2018 r. w ramach programu „Muzyka łączy pokolenia” zaprosiliśmy absolwentkę naszej szkoły - Maję Kwaśny. Młoda muzyczka w ciekawy sposób opowiedziała o swoich zainteresowaniach muzyką, prezentując dzieciom instrument – keyboard. Grając przepiękne utwory wprowadziła dzieci w cudowny świat dźwięków. Nie zabrakło muzyki poważnej, jak również rozrywkowej. Wychowankowie świetlicy z zainteresowaniem słuchali opowieści o Fryderyku Chopinie, a jego utwory perfekcyjnie grane przez Maję, nagradzane były gromkimi brawami. Ciekawym punktem spotkania była zabawa „Jaka to melodia” oraz różne zagadki muzyczne – dla wszystkich Maja przygotowała słodką niespodziankę. Chętni mogli usiąść i spróbować swoich sił przy instrumencie. Na zakończenie dzieci zatańczyły dla Mai i wręczyły upominek i pamiątkowy dyplom.

Było to kolejne ciekawe spotkanie, za które serdecznie dziękujemy naszej młodej, zdolnej muzyczce.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk