Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 30 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 227. rocznica jej uchwalenia. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły, odśpiewania hymnu państwowego oraz od przemówień pana dyrektora Wiesława Marcisza i wójta gminy Brzyska pana Rafała Papciaka. Następnie uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz przedszkola zaprezentowali program artystyczny, w którym słowem, gestem, tańcem i piosenką przedstawili pouczającą lekcję historii. Przenosząc nas w minione wieki, nasi artyści przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku oraz przybliżyli znaczenie tej karty historii naszej Ojczyzny, aby z niej czerpać siłę, mądrość i wartości.   Usłyszeliśmy również piękne pieśni patriotyczne, które wzruszały i oddawały atmosferę tamtych dni oraz piosenki i wiersze o Polsce współczesnej. Na koniec pan dyrektor Marcisz podziękował uczniom za trud, który włożyli, aby uczcić to szczególne dla Polski święto oraz podziękował nauczycielom, którzy przygotowali akademię i piękne dekoracje, a liczna  publiczność nagrodziła wszystkich gromkimi brawami.

Nad przygotowaniem akademii czuwali: Agata Delikat, Wiesław Marcisz, Teresa Biernacka, Maria Laskowska, Agnieszka Madejczyk, Kazimiera Gadzała, Edyta Żyguła – Matysik.

Teresa Biernacka