Gminne obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Tradycyjnie poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w gminnych obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja, które zostały zorganizowane przez wójta gminy Brzyska, pana Rafała Papciaka oraz Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa.

W tym roku przypada 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się od Mszy św. za Ojczyznę  w Kościele parafialnym w Brzyskach, którą celebrował Ks. Dziekan Edward Pasionek. Po Mszy św. zaproszeni goście, władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy udali się pod pomnik Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Gminy Brzyska.

Po oficjalnych przemówieniach i złożeniu kwiatów pod pomnikiem, dzieci i młodzież z poszczególnych szkół oraz Zespół Ludowy " Liwoczanie " w formie wierszy, piosenek i pieśni patriotycznych uczcili Święto Konstytucji 3 Maja.