Wyróżnienie dla Wiktorii w Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej " Niepodległa, Niepokorna '

Dnia 3 maja 2018r. Wiktoria Gustek - uczennica klasy VIIa oraz jej opiekunka - pani Elżbieta Fundakowska uczestniczyły w jasielskich  uroczystościach zorganizowanych z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja.

Patriotyczną majówkę rozpoczęła uroczysta msza święta w intencji ojczyzny odprawiana na płycie miejscowego Rynku. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli pod tablicę upamiętniającą 200. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przed którą oddano honory i złożono wiązankę kwiatów. Po mszy patriotyczny pochód udał się do Parku Miejskiego, gdzie został odegrany hymn państwowy. Po hymnie Burmistrz Miasta Jasła - Ryszard Pabian wygłosił okolicznościowe przemówienie. Po wystąpieniu burmistrza zaprezentowano program przygotowany przez Jasielski Dom Kultury „Niepodległa, Niepokorna” .Podczas tej uroczystości uczennica  naszej szkoły - Wiktoria Gustek odebrała nagrodę za zdobycie wyróżnienia w Konkursie poezji i pieśni patriotycznej „Niepodległa, Niepokorna”, który odbył się 12 kwietnia 2018 r.

Elżbieta Fundakowska