„Matematyczny skok w przyszłość”

26 kwietnia 2018  roku w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle  odbyło się podsumowanie  powiatowego konkursu matematycznego „Matematyczny skok w przyszłość”. W konkursie, który odbył się 14 marca 2018 roku wzięło udział ponad 40 uczniów klas szóstych z trzynastu szkół podstawowych powiatu jasielskiego. Konkurs był jednoetapowy – trwał 60 minut, podczas których uczniowie zmagali się z rozwiązaniem 8 zadań zamkniętych i 2 otwartych. Wymagały one od uczestników logicznego myślenia oraz umiejętności matematycznych. Ponadto konkurs pozwolił uczestnikom tego konkursu porównać swoje umiejętności z możliwościami innych miłośników „królowej nauk”, za jaką słusznie uważana jest matematyka.

Serdecznie gratulujemy Dawidowi Niezgodzie, który reprezentował razem z uczennicą Wiktorią Marcisz naszą szkołę w tym konkursie i zdobył wyróżnienie. Jesteśmy  dumni, że nasi uczniowie na tle pozostałych uczestników wypadli bardzo dobrze.

Cieszy nas sukces Dawida. Wiktorii i Dawidowi serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów w kolejnych klasach.

Elżbieta Dziedzic