„Muzyka łączy pokolenia” spotkanie z muzykami ze Szkoły Muzycznej

Każdy wie, że edukacja muzyczna jest nieodzownym elementem kształtowania osobowości, charakteru i kultury młodego pokolenia. Zapewnienie dzieciom możliwości "osłuchania się" z różnorodnymi formami muzyki pomoże obudzić w nich muzyczną wrażliwość. Warto dbać o to, by doświadczały jak najbardziej urozmaiconej muzyki: od prostych melodii, poprzez muzykę klasyczną, po dźwięki nowoczesne.

W dniu 09.05.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu „Muzyka łączy pokolenia”. Tym razem naszymi gośćmi byli muzycy z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. Lutosławskiego w Jaśle. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor – Renata Osikowicz – Wyroba, a także nauczyciele: pan Ireneusz Fatyga oraz pan Paweł Pietruszka. Podczas prezentacji utworów młodzi artyści grali na instrumentach dętych tj.: klarnet, saksofon, trąbka, puzon, flet poprzeczny, akordeon. Oprócz występów solowych mogliśmy posłuchać duetu granego na trąbkach oraz trio granego na klarnetach. Do wszystkich utworów akompaniowała sama Pani Dyrektor, która również omawiała poszczególne instrumenty. Zachęcając do grania, zwróciła uwagę, że nigdy nie jest za późno, by taką naukę rozpocząć - wystarczy odrobina talentu i trochę pracy.

Było to kolejne ciekawe spotkanie, któremu towarzyszyło wiele emocji i chęci podzielenia się pięknem muzyki ze słuchaczami.  Za to wspaniałe doświadczenie serdecznie dziękujemy naszym Gościom.

Agata Delikat

Edyta Żyguła – Matysik