Wyjazd do Rzeszowa na pokazy z fizyki

W dniu 16 maja 2018 roku grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w dwudziestych „Pokazach z fizyki”. W programie tegorocznej edycji uwzględnione zostały następujące zagadnienia: CIEPŁO – ZIMNO, OD FIZYKI DO MUZYKI, DLACZEGO ŚWIAT JEST KOLOROWY, ELEKTROSTATYKA.

Doświadczenia demonstrowane były w budynku Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem pokazów były: Katedra Fizyki i Inżynierii Medycznej Politechniki Rzeszowskiej i Fundacja Nauka dla Przemysłu i Środowiska.

Praktyczne zajęcia motywowały młodzież do głębszego poznania praw przyrody, inspirowały ich dociekliwość i postawy badawcze oraz wykształciły umiejętność obserwacji. Zajęcia były ciekawe, bo uczniowie mogli w nich uczestniczyć praktycznie, a dzięki temu wyrobili przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym. Dzięki pokazom z fizyki, które pracownicy naukowi zaprezentowali - profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru, uczniowie pogłębili świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z życiem codziennym.

Przed pokazami uczniowie odwiedzili Millenium Hall, aby nabrać sił, odpocząć po podróży, posilić się oraz zrobić drobne zakupy.

Edyta Żyguła - Matysik