Szkolny konkurs biologiczno - chemiczny ,,Prymus klas VII”

W dniu 15.05.2017 r. odbył się  I szkolny konkurs biologiczno- chemiczny dla uczniów klasy VII pod hasłem: ,,Prymus klas VII”. W konkursie wzięło udział  9 uczniów - pięcioro z klasy VII a i czworo z klasy VII b. Uczniowie  mieli do rozwiązania test biologiczny oraz chemiczny zawierający  50 zadań otwartych i zamkniętych obejmujących  zagadnienia z zakresu anatomii fizjologii człowieka oraz podstawowych wiadomości z chemii.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych - biologii i chemii, rozbudzanie  i rozwijanie u młodzieży zainteresowań i uzdolnień, ciekawości poznawczej i twórczego myślenia. Konkurs był również okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności na szczeblu szkolnym oraz wyrabiania zdrowej rywalizacji.

Najlepszymi w tej rywalizacji okazali się uczniowie:

• I miejsce - Wiktoria Gustek /klasa VII a/
  • II miejsce - Jowita Wojdyła /klasa VII b/
  • III miejsce - Emilia Mikoś /klasa VII b/
  • IV miejsce - Gabriela Dziedzic /klasa VII b/
  • V miejsce - Kinga Nowak /klasa VII a/
  • VI miejsce - Emilia Madejczyk /klasa VII b/
  • VII miejsce - Zuzanna Wróżek /klasa VII a/
  • VIII miejsce - Karol Gadzała /klasa VII a/
  • IX miejsce - Magdalena Węgrzyn /klasa VII a/

Organizatorkami konkursu były: pani mgr Alicja Bochnia - Tomasik i pani mgr Edyta Żyguła - Matysik. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Alicja Bochnia - Tomasik, Edyta Żyguła- Matysik