Spotkanie autorskie z panem Wiesławem Drabikiem

28 maja 2018 roku w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzyskach odbyło się spotkanie autorskie z panem Wiesławem Drabikiem – autorem książek dla dzieci, w którym uczestniczyli uczniowie klas pierwszych z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach.

Pisarz opowiadał młodym czytelnikom o swojej twórczości, o tym jak powstają książki, skąd czerpie inspiracje i jak rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem. Autor z humorem prezentował swoją twórczość, recytował zabawne wierszyki i fragmenty bajek. Przeczytał swój pierwszy wiersz o wiośnie. Zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy poprzez rozwiązywanie zagadek i odpowiadanie na pytania tematycznie związane z jego książkami. Właściwe odpowiedzi nagradzał naklejkami i rymowankami układanymi na bieżąco. Dzieci, które nazbierały najwięcej naklejek, otrzymały książeczki z dedykacją.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i pozostanie na długo w pamięci  uczestników. Na pamiątkę pan Wiesław Drabik przekazał jedną ze swoich książek wraz z autografem do biblioteki szkolnej.

Maria Laskowska, Małgorzata Przewoźnik