PIKNIK SZKOLNY z okazji Dnia Dziecka

W środę, 30 maja 2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach  z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany PIKNIK SZKOLNY. Piknik  na stałe wpisał się w kalendarz  imprez szkolnych. Wspólne świętowanie rozpoczęło się od powitania wszystkich obecnych, tj. Rodziców, Uczniów, Nauczycieli oraz zaproszonych Gości  przez dyrekcję szkoły.

Najpierw wystąpili najmłodsi uczniowie z przedszkola i klas I – III prezentując  przygotowane układy taneczne i piosenki. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie, zaprezentowali się starsi uczestnicy – uczniowie kl. IV – VII. Za pomoc w organizacji tej części imprezy, składamy podziękowania p. Adamowi Berkowiczowi, który również w tym roku prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci w Przedszkolu w ramach Projektu „ Maluchy na start”.

Dopisywała wspaniała pogoda. Rada Rodziców przygotowała szereg atrakcji dla podniebienia: domowe zapiekanki, dla dzieci: zjeżdżalnie, zabawy z animatorami, wielkie bańki mydlane, pokazy sprzętu strażackiego i policyjnego, malowanie i układanie fryzur, watę cukrową, fotobudkę, kramy. Hitem pikniku okazały się prezentacje w parku patroli konnych i samochodowych / Policja z Rzeszowa i Kołaczyc /, motocykli / ks. proboszcz Edward Pasionek i ks. wikary Waldemar Krzeszowski /. Podziękowania składamy również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach za czas spędzony z dziećmi, baner do fotografii, lizaki oraz gratisową kąpiel.

Czas pikniku, beztroskiej zabawy, wykorzystała także pani z biblioteki szkolnej do zaprezentowania uczniom  bardzo atrakcyjnych książek, które zostały zakupione do biblioteki / I - transza / w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na uzupełnienie księgozbioru i zakup nowych pozycji książkowych pozyskano kwotę 15.000,00 zł.

Podczas pikniku wszyscy doskonale się bawili, opuszczali go w dobrych humorach i z uśmiechem na ustach, myśląc już o następnym spotkaniu. Dziękujemy wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację pikniku. Dzięki Nim cała społeczność szkolna świetnie się bawiła.