Wycieczka do Muzeum Lizaka i Sali Zabaw Totu Park w Jaśle

W dniu 05.06.2018r. Maluszki wraz z wychowawczyniami wybrały się na zwiedzanie Muzeum Lizaka w Jaśle założonego przez państwa Schabińskich.  Już na wstępie przywitał nas bogaty asortyment różnorodnych lizaków w przymuzealnym sklepiku. Po muzeum oprowadziła dzieci pani przewodnik, która w przystępny sposób opowiedziała im o początkach powstania lizaków i historii zakładu Liwocz.

Podczas zwiedzania obejrzeliśmy urządzenia przemysłowe, na których były i są wytwarzane lizaki oraz karmelki, maszyny do pakowania lizaków.  Poznaliśmy również proces tworzenia karmelu, barwienia, łączenia kolorów. W muzeum smakowaliśmy surowce, wąchaliśmy aromaty dodawane do karmelu. Każdy maluszek mógł wykonać własnoręcznie indywidualnego lizaka. Następnie udaliśmy się do Sali Zabaw Totu Park w Jaśle, gdzie wspólnie wesoło bawiliśmy się i przyjemnie spędziliśmy czas. Dużym zainteresowaniem przedszkolaków cieszył się basen z kulkami, zjeżdżalnia, miękka ściana wspinaczkowa, trampolina, dwu-poziomowa konstrukcja zabawowa z przeszkodami, zjeżdżalnia tubowa, rolkowa.

Czas nam szybko minął, pełni niezapomnianych przeżyć wróciliśmy do przedszkola. Wycieczka dla przedszkolaków została zorganizowana z funduszu Projektu „Maluchy na start”.

Beata Chajec

Jolanta Piekarz