„Muzyka łączy pokolenia” – spotkania z p. Pawłem Wałczykiem

Na ostatnie spotkanie 13.06.2018 r. w ramach naszego projektu „Muzyka łączy pokolenia” zaprosiliśmy pana Pawła Wałczyka, Animatora Kultury z GCKiCz. Pan Paweł  zapoznał dzieci ze sprzętem nagrywającym  oraz pokazał w jaki sposób należy posługiwać się mikrofonem. Najbardziej podobała się dzieciom zabawa z dźwiękami, gdzie głos zmieniał się w trakcie mówienia. Na pochwałę zasługuje Oskar Gołąb, który wystąpił solo i zaśpiewał piosenkę, która została nagrana, a następnie odsłuchana przez wszystkich. Również pozostali uczniowie tworząc koło, w środku którego stał mikrofon nagraniowy, mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy śpiewając i nagrywając znaną piosenkę.

Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Wiesław Marcisz, który podziękował panu Pawłowi za współpracę w realizacji projektu. My również dołączamy się do tych podziękowań. Mamy nadzieję, że spotkania muzyczne zasiały w naszych wychowankach ziarenko ochoty do muzykowania, ponieważ „szczęśliwi są ci, którzy mają muzykę w sercu i uśmiech na twarzy”.

Danuta Biernacka

Małgorzata Wałczyk