Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

20 marca 2014 r. w naszej szkole odbyły się  gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których uczestniczyli  uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu naszej gminy.

Turniej przebiegał pod nadzorem komisji:

starszy brygadier - Wiesław Latoszek,

brygadier - Ireneusz Zagórski.

Z ramienia zarządu oddziału gminnego OSP:

druhowie - Sławomir Madejczyk,

- Bartłomiej Jurkowski.

Konkurs składał się z dwóch etapów, części pisemnej i ustnej. Test pisemny rozwiązywali wszyscy uczniowie. Do części ustnej na poziomie szkół podstawowych zakwalifikowało się trzech uczestników.

Najlepiej zaprezentował się uczeń naszej szkoły Grzegorz Zięba z klasy VI a, który zajął I miejsce. Gratulujemy zwycięzcy i życzymy dalszych sukcesów na szczeblu powiatowym.

Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Brzyska - Rafał Papciak. Podziękował wszystkim uczestnikom oraz opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu i popularyzowanie wiedzy pożarniczej wśród młodzieży.

Anna Madejczyk