Akademia Wyobraźni Play Doh

Rok 2017/2018 był obfity w rożne programy edukacyjne organizowane w naszym przedszkolu. Jednym z tych programów była „Akademia Wyobraźni  Play Doh” jest to ogólnopolski program edukacyjny. Celem tego programu jest koncentracja na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych dzieci.

Koordynatorem programu była p. Beata Chajec, która zgłosiła nasze przedszkole akademii. W ramach programu dostaliśmy cały zestaw materiałów dydaktycznych dla nauczycieli oraz mnóstwo kubeczków ciastoliny Play Doh.

Radości nie było końca, gdy w każdej grupie nadszedł dzień kreatywności z wykorzystaniem otrzymanej od akademii ciastoliny. W całym przedszkolu nie było dziecka, którego buzia nie byłaby roześmiana od ucha do ucha. Każde rączki i paluszki przedszkolaków w ten dzień pracowały pełną parą, dzięki czemu powstały przepiękne prace plastyczne wykonane z ciastoliny Play doh.

Grupa 0B w tym dniu z pomocą pani Marioli Nowak, skupiła się na wykonaniu pracy plastycznej, która była pracą konkursową. Tematem konkursu było „Przyjęcie urodzinowe”, więc przedszkolaki wykonały przepiękny tort ozdobiony owocami i warzywami wykonanymi z ciastoliny.

Beata Chajec