Pasowanie na Ucznia!

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych dzieci w poczet uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Brzyskach. 11 października 2018 r. dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice, licznie zgromadzeni w sali gimnastycznej, podziwiali występ artystyczny przygotowany przez tegorocznych pierwszoklasistów. Na tle przepięknej dekoracji z akcentem patriotycznym uczniowie prezentowali swoje zdolności recytatorskie oraz wokalne. Zgromadzeni z uwagą oglądali układy taneczne przygotowane przez chłopców oraz dziewczynki. W pogodny nastrój wprowadziła wszystkich krótka inscenizacja jednego z utworów Jana Brzechwy odegrana przez uczniów, u których wychowawczynie odkryły talenty aktorskie.

Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Niezwykłym przeżyciem było dla nich pasowanie na ucznia, którego dokonał pan dyrektor przez symboliczne dotknięcie każdego z kandydatów ołówkiem do pasowania. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną oraz słodki upominek. W ostatnim punkcie programu ks. Waldemar Krzeszowski pobłogosławił uczniów i poświęcił ich tornistry.

Dorota Kita

Agnieszka Madejczyk