Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15.10.2018 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brzyskach odbyła się uroczysta akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej. Występy uczniów poprzedziło przemówienie dyrektora szkoły, pana Wiesława Marcisza, w którym podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę i za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom.

W tym roku Nagrody Dyrektora otrzymały: pani Dorota Kita, pani Krystyna Maculak, pani Iwona Mikoś, pani Lucyna Nocek, pani Magdalena Pięta, pani Małgorzata Wałczyk i pani Jadwiga Żółtek. Pani Małgorzata Przewoźnik otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Brzyska, a Medalem Komisji Edukacji Narodowej została uhonorowana, pani Bogusława Madej. Za wzorową pracę administracyjną Nagrodę Dyrektora otrzymała, pani Anna Jurkowska, natomiast za wzorową pracę w zakresie gospodarczym, pani Kazimiera Rachowicz i pani Elżbieta Marcisz. W tym dniu została uroczyście pożegnana, pani Kazimiera Rachowicz, długoletni pracownik obsługi, która podjęła decyzję o przejściu na zasłużoną emeryturę.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki, taniec.  Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Przygotowania uczniów trwały od kilku tygodni, pod czujnym okiem: p. A. Delikat, p. B. Doktór i p. U. Szczyrby, a o piękną dekorację zadbały: p. E. Żyguła – Matysik, p. I. Mikoś i p. M. Szutkowska.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przebiegła w miłej, a jednocześnie podniosłej atmosferze. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania wszystkich zgromadzonych.

Urszula Szczyrba