Wyjazd do teatru

19.11.2018r. uczniowie klas VI-VII  naszej szkoły obejrzeli spektakl pt. „Dziady” - Cz.2  wystawiony przez  Teatr Bohema w Krośnie.

Późny wieczór, przy cmentarnej kaplicy gromadzą się tajemnicze postacie. Przybyły tu w wyjątkową noc ,by odprawić obrządek Dziadów. Przewodniczący obrzędom Guślarz przywołuje dusze zmarłych, które nie mogą zaznać wiecznego spoczynku...Co działo się dalej, świadkami byli urzeczeni sztuką nasi młodzi widzowie.

Treść widowiska dopełniały efekty specjalne - w tym projekcie-multimedialne, muzyka skomponowana na potrzeby spektaklu oraz kostiumy dostosowane do epoki.

Reżyseria, adaptacja, scenariusz-Katarzyna Lach

Scenografia-Leszek Król

Muzyka-Kajetan Skibiński

Kostiumy-Elżbieta Łeńczuk, Sylwia Piechowska

Choreografia, ruch sceniczny- Katarzyna Lach

Projekcje multimedialne- Paweł  Medoń  Paweł Borkowski

Obsada-Jan Herma, Grzegorz Czorny, Grażyna Jędrzejewska, Agnieszka Maria Maracewicz, Anna Figura, Łukasz Strzałka, Elżbieta Lach, Krzysztof Józef Cis, Jakub Podgórski,  Artur Pierściński, Aleksandra Loska, Joachim Węgrzynek, Katarzyna Lach.

Teresa Biernacka, Elżbieta Fundakowska, Anna Madejczyk, Jadwiga Żółtek