Warsztaty z pierwszej pomocy

30 listopada 2018 roku uczniowie z klasy VI B wzięli udział w ciekawej lekcji z zakresu udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach przeprowadzonej przez p. Piotra Wojdyłę, strażaka Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle jak również Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach.

Pan Piotr najpierw zapoznał młodzież z sytuacją, kiedy poszkodowany jest nieprzytomny, ale oddycha, uczniowie wspólnie ćwiczyli ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, a następnie omówiona została sytuacja, w której osoba poszkodowana nie oddycha. Krok po kroku uczniowie brali czynny udział w ćwiczeniach na fantomie.

Była to bardzo ważna, ciekawa i cenna lekcja, za którą serdecznie dziękujemy   p. Piotrowi.

Marta Rak

Małgorzata Wałczyk