„Muzyka łączy pokolenia” spotkanie z panią Kamilą Pikusą

W dniu 18.01.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z muzykiem – panią Kamilą Pikusą, która zaprezentowała dzieciom wspaniały instrument – wiolonczelę. Sama wielkość instrumentu wprawiła dzieci w duży zachwyt i z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu. Na początku pani Kamila przedstawiła budowę wiolonczeli, zaprezentowała sposób grania na niej, a potem każdy chętny mógł spróbować na niej zagrać. Następnie nasza wiolonczelistka zaprosiła dzieci na spacer z muzyką - zabawę w rozpoznawanie nastoju danej melodii. Zadaniem dzieci była odpowiednia reakcja swoim zachowaniem na poszczególne melodie. Na zakończenie wszyscy gromkimi brawami podziękowaliśmy pani Kamili za piękną lekcję o muzyce, która po raz kolejny połączyła pokolenia.

Anna Berkowicz

Małgorzata Wałczyk