Program słowno – muzyczny o Janie Pawle II

Kiedy zmarł Jan Paweł II spontaniczną reakcją ludzi było wyrażane głośno przekonanie o jego świętości. Przy grobie papieża nieustannie byli i są wierni. Świętość przyciąga, niezależnie od czasów w jakich żyjemy. To pragnienie świętości, jakie papież obudził w milionach ludzi jest jednym z owoców jego pontyfikatu. Już niedługo, bo 27 kwietnia odbędzie się kanonizacja Jana Pawła II, podczas której  zostanie oficjalnie ogłoszony świętym. W związku z tą uroczystością oraz przypadającą w dniu 2 kwietnia 9 rocznicą śmierci Wielkiego Polaka, dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Brzyskach pod opieką p. Agaty Delikat, p. Iwony Mikoś i Ks. Witolda Pazdana przedstawiły program słowno – muzyczny związany z życiem i działalnością Ojca Świętego. Program został przedstawiony zarówno w sali gimnastycznej dla zgromadzonej społeczności szkolnej, jak i w kościele parafialnym w Brzyskach. Główną część przedstawienia stanowiła prezentacja multimedialna, która była uzupełniona pieśniami w wykonaniu solistów oraz zespołu wokalno – instrumentalnego. Podczas akademii mieliśmy możliwość lepszego poznania życia Naszego Rodaka, które przepełnione było  radością, umiłowaniem świata i ludzi, ale także bólem i cierpieniem.

Agata Delikat