Klub Gier Planszowych

Gry planszowe to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego. Służą nie tylko nawiązaniu relacji społecznych, ale również wspomagają rozwój intelektualny, uczą poprzez zabawę, ćwiczą pamięć, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną.

Świetlica to miejsce, gdzie spotykają się uczniowie w różnym wieku, a nicią porozumienia między nimi często są gry planszowe, które znakomicie integrują grupę. Dlatego też w  marcu 2019 r. w świetlicy szkolnej został utworzony Klub Gier Planszowych, dzięki wsparciu od firmy Grannna, od której otrzymaliśmy  kilka gier planszowych, plakaty i wiele niespodzianek dla dzieci. Firma ta od 25 lat współpracuje z nauczycielami i pedagogami zachęcając do zakładania klubów gier planszowych i organizowania turniejów.

Wychowankowie świetlicy z radością zapoznali się z  planszówkowym „savoir vivre”  i mile spędzają czas grając w ciekawe gry edukacyjne.

Anna Berkowicz

Małgorzata Wałczyk