Wyróżnienie dla Zuzanny Rachowicz w „Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym EKO-MAT” dla uczniów klas V

24 maja w auli Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle odbyła się akademia podsumowująca siedem powiatowych konkursów zorganizowanych dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych przez Szkołę Podstawową nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Ignacego Łukasiewicza w Jaśle w roku szkolnym 2018/19 pod patronatem Burmistrza Miasta Jasła.

W tej uroczystości wzięła także udział uczennica naszej szkoły Zuzanna Rachowicz, która zdobyła wyróżnienie w „Powiatowym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym EKO-MAT” dla uczniów klas V. 27 kwietnia razem z Oliwią Rakoczy, Julią Brzeżowską i  Kingą Mikoś oraz z ponad pięćdziesięcioma uczniami klas piątych powiatu jasielskiego Zuzanna Rachowicz zmagała się  przez 60 minut z zadaniami z matematyki, przyrody  oraz z geografii i z biologii.   Podstawowym celem konkursu było motywowanie uzdolnionych uczniów do poszerzania wiedzy w dziedzinie matematyczno-przyrodniczej oraz ukazywanie służebnej roli matematyki i przyrody wobec innych dziedzin nauki.

Jesteśmy dumni, że uczennice naszej szkoły wykazały się wiedzą i umiejętnościami matematyczno – przyrodniczymi. Szczególnie gratulujemy  ZuzannieCieszymy się sukcesami naszych uczennic i składamy gratulacje.

Elżbieta Dziedzic

Alicja Bochnia-Tomasik