Akcja "Wielka Mapa Polski"

W drugim półroczu roku szkolnego 2018/2019 uczniowie klasy 1 b uczestniczyli w akcji „Wielka mapa Polski”, zorganizowanej przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Akcja miała na celu odkrywanie przez uczniów najpiękniejszych zakątków Polski, innych miejscowości oraz atrakcji turystycznych, poznawanie kultury i tradycji mieszkańców innych regionów oraz potraw regionalnych, naukę pisania i adresowania pocztówek i listów, ćwiczenie wyobraźni oraz rozwijanie kreatywności.

Pierwszoklasiści prowadzili wymianę pocztówkową pomiędzy klasami  1 – 3 w całej Polsce. W ramach akcji otrzymali mapę Polski, na której szukali miast, miasteczek i wsi, z których otrzymywali pocztówki. Ponadto, dzięki materiałom edukacyjnym, które przygotował WSiP, poszerzyli swoją wiedzę o naszej pięknej ojczyźnie.

Uczniowie klasy 1 b udali się także na pocztę, aby zapoznać się zasadami wysyłania pocztówek, listów i paczek oraz z pracą listonosza. Wysłali samodzielnie napisane pocztówki do dzieci z innych szkół. Na zakończenie akcji otrzymali certyfikat potwierdzający udział naszych uczniów w projekcie „Wielka mapa Polski”.

Agnieszka Madejczyk